Cyklistika: sport, který si vás získá!

Cyklistika patří mezi sporty, se kterými je možné začít v jakémkoliv věku…tedy za předpokladu, že se nechystáte obléct žlutý trikot. Pomůže vám k lepší fyzické kondici, vytvarovat postavu a zhubnout na tíženou váhu. Cyklistika je hojně rozšířená i mezi staršími lidmi, neboť jí je možné, třeba na rozdíl od běhu, provozovat i při některých zdravotních problémech. Jízdních kol je ale na trhu nepřeberné množství a před návštěvou některé ze specializovaných prodejen je dobré zvážit všechna kritéria.

Jízda na kole
 
Mnoho lidí také tápe, zda zvolit raději běh nebo šlápnout do pedálů. Důvodů, proč zvolit právě druhou možnost, je hned několik. Díky jízdnímu kolu výrazně zkrátíte vzdálenosti a jedná se o spolehlivý a cenově dostupný prostředek, na kterém vás navíc jízda bude bavit. V kategorii – sport patří jízda na kole u nás mezi nejoblíbenější sport, za pravdu tomuto výroku dává i nejnovější studie, podle které jezdí s určitou pravidelností na kole celá třetina Čechů. Oproti běhání je možné za stejný časový úsek zvládnout více kilometrů a užít si tak nevšední zážitek z okolní přírody.
 
Jízdní kolo

Cyklistika je vhodná pro jedince, kteří trápí bolest kloubů a svalstva, neboť nezatěžuje pohybový aparát tolik jako jiný druh sportů. Jedinci s bolestmi kloubů se pak nejčastěji u lékaře setkávají s doporučením právě na tuto pohybovou aktivitu.
 
Jízda na kole není závislá na konkrétním sportovišti, šlápnout do pedálu je možné téměř kdekoliv s ohledem na fyzickou zdatnost. Stejně tak se nejedná jen o sezónní aktivitu, řada profesionálních sportovců, ale i amatérů ráda vyjíždí na delší i kratší projížďky přes celý rok. Tomu je ale zapotřebí přizpůsobit vybavení a oblečení. Cyklistiku je možné provozovat ve větším kolektivu, ale stejně tak i individuálně. Zkrátka se jedná o variabilní sport, který si musí zamilovat každý!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru