Běhání: Sport, který může provozovat každý!

Také si často pokládáte otázku, zda je běhání zrovna sport pro vás? Věřte nebo ne, ale tuto otázku si pokládáte zbytečně, neboť běh je vhodný pro každého zdravého člověka, který má potřebu se jen trochu hýbat. Začít je možné v podstatě kdykoliv a kdekoliv, není zapotřebí žádné speciální vybavení za tisíce. Postupně zvyšující se tempo a odhodlání již brzo můžou sklízet tížené ovoce.
 
Běhání je jeden z mála sportů, které nám nepomohou zlepšit jen naší fyzickou kondici, ale zároveň pomáhají bojovat s nahromaděným stresem. Pravidelným běháním tak zacílíte nejenom na vaší fyzičku, ale vyléčit i pochroumané duševní zdraví. A to nesmíme opomenout fakt, že jakákoliv fyzická aktivita v našem těle vytváří endorfiny, jinak zvané hormony štěstí, které mají za následek lepší náladu.

Kondiční běh
 
Pokud tedy nemáte žádnou srdeční nebo jinou vadu, která by vám zabraňovala obout běžecké boty, začít mžete kdykoliv. V případě, kdy se nacházíte ve vyšší váhové kategorii, je dobré z běháním začít postupně. Běh v začátku spolehlivě nahradí i rychlejší chůze nebo chůze v kombinaci s během. Je dobré poslouchat své tělo a zbytečně nepřeceňovat své síly. Běh by se vám mohl vlivem rychlého startu záhy zošklivit natolik, že už byste potřebnou motivaci hledali jen stěží. Pokud tedy patříte mezi úplné začátečníky, je otázkou, zda není lepší při prvních trénincích pravidelně střídat běh s rychlejší chůzí a organismus zbytečně nenamáhat.

Běžící muž
 
V kategorii – sport patří běh mezi nejoblíbenější fyzické aktivity, které nevyžadují vysokou počáteční investici. Jinak řečeno, v počátcích investici jedinou a to do kvalitní běžecké obuvi. Pak už stačí jen sebrat odvahu a začít. Postupem času vás budou napadat myšlenky, že tento sport není nic pro vás, důležité je však setrvat a nevzdat se po prvním nezdaru. Ty totiž v tomto sportu potkali každého z nás a ne jednou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru