Dopřejte si digitální detox

V posledních letech stoupá počet lidí, kteří se nedokážou obejít bez moderních technologií jako jsou počítače, mobilní telefony, a především internetové spojení se světem v podobě sociálních sítí jako je Facebook, Instagram a další. Jednou za čas tak rozhodně neuškodí dopřát si tzv. digitální detox. Není nutné hned mazat svoje účty na všech sociálních sítích. Stačí jen na nich omezit svoji aktivitu a ideálně nějaký ten den úplně vynechat.
 
Obrázek5

Možná se sami někdy přistihnete, že neustále kontrolujete váš chytrý telefon. Odpoutejte se alespoň na nějakou dobu od přívalu informací a škodlivých elektromagnetických vln. Užijte si nicnedělání, věnujte se vašim oblíbeným aktivitám a telefony a notebooky odložte stranou. Sami uvidíte, že vám to velmi prospěje.
Negativní dopady modrého světla
Modré světlo, které různá zařízení vyzařují má neblahý vliv na lidské zdraví. Narušuje kvalitu spánku, prodlužuje dobu usínání, může poškodit zrak, způsobovat problémy s krční páteří a další.
Co to vlastně digitální detox je
Definice digitálního detoxu je taková, že se člověk po určitou dobu úplně vyvaruje používání jakýchkoliv elektronických zařízení, tj. mobilního telefonu, notebooku, tabletu a dalším. Je ideální příležitosti ke snížení napětí, stresu a dokonalému odpočinku.

Obrázek6
 
Odpojte se, a to doslova
Odpojte se od sociálních sítí, od e-mailů, zkrátka od všeho, na čem už možná jste závislí. Pro začátek můžete zkusit na jeden den, později můžete dobu prodlužovat. Věřte, že to zvládnete a že vám to jen a jen prospěje.
Co díky digitálnímu detoxu získáte

  • kvalitnější spánek
  • zlepšení koncentrace
  • více energie
  • více času na různé aktivity a na rodinu
  • budete šťastnější a spokojenější

Naučte se jednou za čas dopřát si digitální detox se vším všudy. Zvykněte si také na to, uvést váš mobilní telefon do módu letadlo čili „nerušit“, a to především ve večerních a nočních hodinách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru