Elektronické novinky mohou pomoci snížit nehodovost

Každým rokem se na silnicích odehraje mnoho nepříjemných situací, které změní životy několika rodin nebo jedinců. Není divu, vždyť jak se zdá, tak rok od roku se zvětšuje provoz na silnicích a je doslova přehuštěno dopravními prostředky. Potom stačí chvilka nepozornosti a problém je na světě. Navíc ne za všechny nehody a tragické situace mohou jen majitelé dopravních prostředků. I chodci mají svůj podíl a za všechno může nepozornost, únava, nesoustředěnost a poslední dobou i mobilní telefon. Výrobci automobilek se snaží instalovat do vozů do nejvíce elektronických asistenčních systémů, které pomohou řidičům předcházet a také tak trochu předvídat situaci v dopravě. Přirozeně nevyřeší každou situaci, ale je celkem možné, že sníží nehodovost.dopravní nehoda se záchrannou složkou

  • Adaptivní tempomat

Pomocí radaru sleduje vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a udržuje od něj konstantní odstup. Délku si může řidič navolit sám. Nejedná se o klasický tempomat, který drží rychlost, tento si ji reguluje sám. Poté ani jedoucí cyklista není problém. A nebudeme si nic nalhávat v hustém provozu klasický tempomat je prakticky na nic. Adaptivní tempomat si reguluje jak odstup, tak jízdu.

  • Varování před čelní srážkou

Velmi častá situace tragických nehod. Většinou je způsobena vběhnutím ze strany do vozovky. Nebo chodec, který se věnuje více svému mobilnímu telefonu, si neuvědomí, že vstoupil na komunikaci. Systém akusticky i světelně varuje řidiče před nebezpečím, a když řidič nezareaguje, on sám nastoupí do pozoru a automaticky aktivuje brzdy. Je pravdou, že systém trochu pokulhává v noci nebo za špatného počasí, kdy čelní kamera může být ušpiněná.volant a část palubní desky u audi

  • Slepý úhel

Hlídač slepého úhlu je skvělý asistent a jak by se dalo říci, za málo peněz hodně muziky, jelikož je to také velmi častý důvod tragických nehod. Systém spolehlivě vykryje mrtvý úhel a světelnou signalizací upozorní na vozidlo. Dojde k aktivaci brzd, ale tak, aby vozidlo bylo vráceno v klidu zpět do svého jízdního pruhu.
Takových elektronických asistentů existuje celá řada a není problém se u prodejců informovat o tom, co je v nabídce a jaká je případně cena tohoto pomocníka, stejně tak jako jeho dovednosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru