Jen tak trochu si zaběhat

Poslední dobou je velmi populární běh, při kterém se zapojí všechny svaly a formujeme si tak naši postavu. Je pravdou, že k takovému sportovnímu výkonu zase mnoho nepotřebujeme. Určitě správné funkční prádlo je naprosto na místě a nesmíme podcenit obuv. Ta by měla být výhradně běžecká. Bohužel při nesprávném výběru obuvi si spíš můžeme ublížit. Nejen přivodit bolest chodidel, ale to se může odrazit i v bolestech zad. Rozhodně nesvědčí každodennímu běhu tvrdý povrch, což se asfalt nebo beton, protože jsou tím více zatěžována kolena a další klouby. Vyběhnout ven do přírody nebo parku je daleko lepší pro kondičku i zdraví. Další výhodou běhu je, že pokud se na to člověk cítí, tak neexistuje věková hranice, což je naprosto skvělé. Jen je důležité se příliš nepřekonávat a zpočátku běh prokládat chůzí.muž, který běží podél pole

Začátky nemusí být lehké

V první řadě se musí jedinec rozhodnout pro to, který sport mu bude nejbližší. Většinou je to skutečně prvotní běh, jelikož s ním se může začít ihned. Není potřeba někam dojíždět nebo platit si cvičení v tělocvičně či fitku. Je třeba si určit hranice a zbytečně se nepřepínat. Nemusíme běžet jako o závod a funět z posledních sil. To skutečně není o takovémto přístupu. Zpočátku je dobré proložit běh rychlejší chůzí, dokud si nevybudujeme dobrou kondičku. Něčemu takovému se říká indiánský běh. Můžeme i tak trochu sprintovat, zkrátka si běh užít podle svých sil, chutě a nálady. muž, který je veselý, zpocený a nevdává maratonČím více bude chodit běhat, tím více si tuto disciplínu zamilujeme a budeme toužit po tom vyběhnout klidně i ráno před zaměstnáním. Později se můžeme vypracovat klidně k běžeckému maratonu, kterých se každým rokem pořádá několik, na různých místech naší republiky a dokonce i v zahraničí. Ale to jsme se již moc zasnili.
Určitě bychom neměli ztratit radost z běhu, neprat se sami se sebou, nepřeceňovat síly. Nezapomenout zapojit do běhání ruce, aby byly v souhře s nohami. Zvolit si pohodlné oblečení a vůbec není špatné běhat společně s kamarádem, kdy se budeme vzájemně podporovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru