Jak zařídit vlastní autodílnu?

Patříte mezi automechaniky, kteří se tomuto řemeslu věnují už dlouhodobě nebo mezi opraváře amatéry, kteří berou do ruky šroubovák ve volných chvílích? V odborných časopisech rovnou listujete na kategorii – auto moto? Vlastnit autoservis je snem každého, kdo opravě aut rozumí a tráví pod jejich kapotou každou volnou chvíli. Vlastní autoservis je ale do jisté míry velká zodpovědnost a pro jeho otevření je zapotřebí splnit řadu zákonem daných podmínek. Troufnete si tento druh podnikání rozběhnout na vlastní pěst?

Oprava karoserie
 
V první řadě by bylo dobré si říci, co vůbec o takové autodílně říká zákon. Jak vybrat adekvátní prostory a hlavně vybavení, které bude dobře a dlouho sloužit.
 
Domácí autodílna v rukou zákona
Bude pro vás autodílna hlavním zdrojem příjmu nebo jenom lehký přivýdělek do rodinného rozpočtu? V obou případech je zapotřebí splnit zákonem dané podmínky, kterých rozhodně není vůbec málo. Zákon nedefinuje jen samotné prostory, ale i osobu, která bude za provoz odpovídat.

Kontrola podvozku
 
Pokud adekvátní prostory teprve hledáte, je dobře vybírat z míst, které jsou v dostatečné vzdálenosti od kancelářských a obytných budov. Věřte nebo ne, ale případné stížnosti na provoz a hluk je to poslední, co chcete v začátcích podnikání řešit. Autodílnu je možné zařídit pouze v prostorech, které byly za podobným účelem zkolaudovány dle platného stavebního zákona. Následně je zapotřebí ještě určit odpovídající osobu, která bude dohlížet za bezproblémový chod provozovny. A v neposlední řadě musí být taková provozovna odpovídajícím způsobem označena dle zákona. Samotné vybavení autodílny už není zákonem nikterak upravováno a jeho výběr je tak na finančních možnostech a uvážení majitele provozovny. Základní vybavení asi není už zapotřebí nijak zdlouhavě představovat. Jistě víte, že bez kompresorů, plničky kapalin, hydraulických zvedáků, ručního nářadí nebo náhradních dílů se zkrátka neobejdete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru