Jaká je souvislost mezi Wi-Fi a naším zdravím?

Wi-Fi nás obklopuje opravdu všude. Je to až téměř neuvěřitelné, jak se tato technologie vyvinula a rozšířila. Většina z nás ji má doma, v zaměstnáních, nacházíme ji v obchodech, restauracích, kavárnách, volných prostranstvích, školách a další spoustě míst. Zdá se, že je jednodušší vyjmenovat místa na Zemi, kde žádný signál Wi-Fi nenajdete. Už jen z tohoto důvodu by tedy bylo vhodné zaměřit se na to, jaký vliv může mít náš celoživotní společník na naše zdraví.Wi-Fi symbol
Samozřejmě první problém nastává u mladé generace, která je na tomto fenoménu vychována, v okamžiku, kdy se router vypne a jsou tak odříznutí od internetu, který pro ně v této době znamená jediné možné a příjemné spojení se světem. Nastává tedy lov na jinou volně přístupnou síť, nebo se zkrátka musí uchýlit k použití dat. V této fázi se konečně zklidňuje zrychlený srdeční tep, a krize je tak zažehnána.
Často probíraným problémem, který se stal středem výzkumu již v roce 2007, je její vliv na spánek, jež se díky jejímu působení neklidný, máme problémy s usínáním a spánek je celkově neuspořádaný. Od nespavosti se dále odvozují problémy, jako je bolest hlavy, podrážděnost, vysoký krevní tlak nebo deprese. Pokud jste u sebe problémy se spánkem zaznamenali a máte zapnutá router nepřetržitě, tedy i přes noc, zkuste si pokus provést sami a na noc jej vypnout.
Další problém je zaznamenám v oblasti funkce mozku, který při vystavení tomuto neviditelnému signálu snižuje svou činnost. V minulosti byl proveden jednoduchý test, jehož se zúčastnilo celkem 30 účastníků (polovinu tvořily ženy, druhou muži), kteří měli za úkol vyřešit jednoduchý paměťový test, při němž se měřila činnost jejich mozku. V první etapě test vypracovávali bez vlivu signálu, druhý už s ním. Mozková aktivita byla u druhého měření značně nižší, a to hlavně u žen, které jsou obecně považovány za náchylnější.Wi-Fi v přírodě
Snažíte se otěhotnět, ale vaše snaha stále nevychází? Na vině může být samozřejmě hned celá řada faktorů, které tento problém způsobují, a nyní, po několika výzkumech, se k nim řadí i vliv bezdrátového připojení k internetu. U mužů se projevuje hlavně ve zpomalení spermií a rozpadu DNA a u žen brání v uchycení se vajíčka v děloze.
Velice často, pokud budete pátrat, narazíte ve spojitosti s tímto tématem na vznik rakoviny. Mezinárodní agentura, jež se zaměřuje na studium rakoviny, uvedla, že tyto vlny mají na vznik rakoviny stejný vliv, jako například plasty, v nichž je zabalena většina jídla, které konzumujeme.
A co tedy říct na závěr? Snad jen to, že s technologiemi je to stejné jako s ohněm. Jsou tedy dobrým služebníkem ale v některých případech zlým pánem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru