Tohle si musí uvědomit řidič

Pokud jedeme na dovolenou, tak zajisté nám k přepravě věcí poslouží zavazadlový prostor, karavan nebo podle možnosti, například i zahrádka na autě. Všechny věci se dají dobře zabezpečit, abychom je cestou neztratily nebo v autě nám nepřekážely, především v bezpečné jízdě. Co ovšem mnoho řidičů podceňuje, jecestování s pejskem. Pes není dítě a do sedačky se dá těžko připoutat, ale aby se volně pohyboval v autě, to je také velmi špatný přístup.pes za řidičem Přeprava domácího mazlíčka, ale i například jen na cvičení, k lékaři nebo vycházku, má mít svá bezpečnostní pravidla. Volně pohybující se pes po zadních sedačkách se stává skutečně velmi nebezpečným, nejen sám sobě, ale i posádce a koneckonců i pro samotné vozidlo. Interiér může snadno poškodit, když ho rozkouše nebo jinak znehodnotí. Dokonce takto volný miláček může být ten, kdo způsobí dopravní nehodu. Řidič, když ho policie zastaví a pes se bude volně pohybovat, může dostat i pokutu.pes co se dívá z okna vozu
Jak převážet svoje pejsky v autě a neriskovat?

  • Přepravka do kufru – je to velmi dostupná věc a především snad i nejlepší řešení. Existují nylonové skládací, jen pozor na jejich výšku, která bude rozhodující podle samotného plemene psa. Dále se dá pro větší plemena pořídit skládací mříž, ale pozor na poškrábání interiéru. Poslední dobou je v oblibě tvarovaná a lehká hliníková přepravka, kterou lze i správně zafixovat.
  • Plachta do kufru – ta přirozeně může posloužit i k přepravě jiného materiálu a tím ochránit před nečistotami v autě. V kombinaci s vhodnou přepravkou nebo mříží je to ideální na přepravu.
  • Mříž v kufru – ta spolehlivě udrží psa na svém místě i při nehodě. Sice první montáž může kdejakého muže potrápit, ale až získá zručnost, poté to již půjde hravě. Vyplatí se ji instalovat a pořídit si k ní plachtu, která zase bude udržovat pořádek.
  • Ochranná celta na zadní sedadlo – také ochrání psa a posádku, jelikož je vytvořená právě pro tento nepříjemný případ nehody a zvláště větší plemena si pohodlně udělají prostor na sedačkách.
  • Rozhodně si pořídit fixační pomůcky – pás může mít několik různých podob a záleží jen na řidiči, který si zvolí pro bezpečnost nejen svojí, psa, ale především posádka. Nezajištěné zvíře by se mohlo stát pro všechny účastníky časovanou bombou.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru