Jarní únava nebude mít šanci

S příchodem jara mnohé z nás trápí také jarní únava s tímto obdobím spojená. Kolikrát jsme bez energie a bez nálady, rozmrzelí nechce se nám nic dělat, ale před námi je bohužel dlouhá řada povinností, které nepočkají. Jak takovou jarní únavu překonat a dát jí pořádně na frak? Kde vzít onu energii, sílu a lepší náladu?

jarní únava

Nedostatek vitamínů jako možná příčina
Jednou z možných příčin jarní únavy může být nedostatek vitamínů v těle. Jedním z nich je vitamín D, kterého většina z nás má po zimě, během které je logicky méně světla, nedostatek. Vyzkoušejte tedy tělu doplňovat pravidelně vitamín D, podpoříte tím i váš imunitní systém. Únavu a vyčerpání vám pomohou snížit i vitamíny skupiny B. Konkrétně je vhodné doplnit tělu vitamín B12 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (kyselina pantotenová), B6 a B12. Kromě toho navodí i lepší psychickou pohodu. Ke snížení míry vyčerpání a únavy, a i ke snížení míry stresu vám pomůže hořčík.
Detoxikace jako jarní restart
Dopřejte si kompletní jarní restart organismu v podobě účinné detoxikace a zbavte tělo po dlouhé zimě toxinů, těžkých kovů a dalších nežádoucích látek. Na škodu není ani úplný půst. Vše však přizpůsobte vašemu zdravotnímu stavu a momentální situaci.

sauna

Trocha toho pohybu
S prvními jarními paprsky neváhejte více chodit ven a dopřejte si trochu toho pohybu na čerstvém vzduchu. Nemusíte zrovna běhat nebo jezdit na kole, stačí když si pravidelně dopřejete svižnější chůzi, která vás nakopne a dodá vám nový příval energie.
Zajděte do sauny
Také pravidelné návštěvy sauny jsou ideálním prostředkem, jak se vyhnout jarní únavě. Saunováním také podpoříte vaši imunitu, uvolníte se, vyplavíte stres a podpoříte psychickou pohodu. Vyzkoušejte některou z doporučených rad a uvidíte, že jarní únava se vám úplně vyhne nebo se vám ji podaří alespoň minimalizovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru