Ochrana dat by neměla být prázdnou frází. Co pro ni můžete udělat vy?

Člověk se většinou začne chovat zodpovědně až v momentě, kdy mu z nějakého důvodu teče do bot. V souvislosti s únikem citlivých informací pak ve chvíli, kdy jsou kyberzločincem zneužity. Pokud jste doposud informační bezpečnost podceňovali, je nejvyšší čas to napravit. V posledním roce se do virtuálního prostoru přesunulo ohromné množství aktivit, které jsme ještě nedávno prováděli v reálném světě, a celkové množství uchovávaných dat významně stouplo. S ním i potřeba jejich ochrany.

onlinechlap.cz_bcvsolutions_eu_uvodni

Heslo musí být silné

Je to k nevíře, ale spousta lidí si ani v dnešní době neláme hlavu s vymýšlením dostatečně silného hesla. V žebříčcích těch nejhloupějších vévodí posloupné řady, datum narození a fráze, které se nějakým způsobem vážou s uživatelem. Pro zkušeného kyberkriminálníka není problém taková hesla prolomit. Naučte se proto vytvářet skutečně „neprůstřelná“ sousloví obsahující různé znaky, číslovky a velká písmena.

V podnikání pomáhá management identity

Ochrana dat ve společnosti, pro kterou pracují desítky až stovky zaměstnanců, jež používají množství aplikací, je poměrně náročná. Naštěstí existují způsoby, jak správu uživatelských účtů zefektivnit a předcházet potenciálním hrozbám, jako je například krádež dat bývalým zaměstnancem, jehož profil zapomněl administrátor smazat. Problematikou se zabývá management identity.

onlinechlap.cz_bcvsolutions_eu_01

O tom, co je podstatou identity managementu (správy identit) a jak vybrat identity manager, se dozvíte více na blog.bcvsolutions.eu.

Aktualizujte a zálohujte

Průběžné zálohování dat a pravidelné aktualizace operačního systému i jeho jednotlivých částí (aplikací) je pro zabezpečení dat naprosto zásadní. Nenechávejte kyberzločincům otevřené dveře do vašeho počítače – a v případě ztráty souborů situaci obratem vyřešte nahráním zálohy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru