Jóga vám změní život a to jednou pro vždy!

Připadá vám jóga zpovzdálí tak trochu nuda? No, to jste jí ještě možná nikdy nezkoušeli cvičit! Možná by vás totiž překvapilo, jak náročné toto cvičení je. Cvičení jógy má celou řadu benefitů, kombinuje zdravé tělo a ducha a dokáže pomoci s nejedním zdravotním problémem.
 
·         Prostředek k úlevě od nahromaděného stresu
Věděli jste, že jóga krom toho že skvěle protahuje tělo, působí i pozitivně na lidskou mysl. Řada studií ukázala, ze jóga pomáhá bojovat s nadměrným množstvím kortizolu v těle, kterému se neřekne jinak než stresový hormon.

Protahování na podložce
 
Jóga v kombinaci s jógou představuje skvělý prostředek jak udržet napětí a stres pod kontrolou. Proč tedy pro jednou nevyměnit večerní lenošení u televize za patnáct minut na jógové podložce. Uvidíte, že se vám bude ten večer usínat o poznání lépe.
 
·         Kvalitnější spánek díky pravidelnému cvičení
Náš život je až příliš uspěchaný a energii, kterou před den vydáme, nejsme schopni plnohodnotně načerpat zpět během noci. Nedostatečný či nekvalitní spánek je úzce spojován se vznikem obezity, vysokým krevním tlakem nebo depresemi. I v tomto případě může jóga představovat řešení, které pomůže zkvalitnit spánek. V případě, kdy uleháte do postele unavení a přesto se potýkáte s nespavostí, je dobré do svého každodenního rituálu jógu zahrnout. Cvičení jógy je spojována s vyšším vyplavováním melatoninu, který má za následek zlepšení kvality spánku. Není to ovšem pouze spánek, na který příznivě působí pravidelné cvičení jógy. Jóga též může pomoci od úzkosti, deprese či bolestí zad.

Meditující žena
 
·         Zlepšení držení těla
Patříte mezi šťastlivce, kteří musí sedět hodiny a hodiny za obrazovkami počítačů? Tak to se vám určitě dříve nebo později nevyhne bolest zad a šíje, což je mnohdy doprovázejí jev sedavých zaměstnání. Zapojte do svého každodenního rituálu několik minut jógového cvičení a brzy uvidíte výsledky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru