Koníček, který dokáže pohltit

Airsoft je skutečně volnočasová aktivita, která dokáže, že aktivní hráči při ní zapomenou na čas. A rozhodně k tomu moc nepotřebují. Snad jen odpovídající věk, opuštěná místa, budovy, které zejí prázdnotou, venkovní prostranství mimo dosah lidí. Nesmí chybět parta podobných nadšenců a pořádné vybavení a také oblečení. Přece jenom ve vojenském úboru se lépe plánují válečné taktiky proti nepříteli. Nicméně co je nejdůležitější, to jsou samotné airsoftové zbraně. Není třeba vlastnit zbrojní průkaz, jen je třeba vybrat odpovídající zbraň do prostředí.

airsoftové zbraně

Různé druhy airsoftových zbraní:

  1. Manuální zbraně

Nejsou finančně náročné a výborně se hodí pro začátečníky. Snad jen jejich nevýhodou je, že se musí po každém výstřelu znovu natáhnout a poté vystřelit. Na druhou stranu mají velmi jednoduchý mechanismus, což umožňuje rychlejší opravy. I zde si mohou hráči zvolit, zdali budou bojovat s dlouhými či krátkými zbraněmi, což většinou vyplývá z prostředí.

2. Plynové zbraně

Plynové airsoftové zbraně jsou u nás nejrozšířenější a jsou vhodné jak pro ty, co začínají, tak již pro zkušené hráče. Pistole nebo revolvery jsou věrnou replikou, ovšem k jejich chodu je zapotřebí plyn, který se prodává ve speciálních lahvičkách. Tyto bombičky například umístěny v rukojetích revolveru. Zde se hráči mohou setkat se systémem Blow-Back, což je systém, který imituje zpětný ráz. To dává celkem dobrý pocit, jakoby se jednalo o reálnou zbraň. Jsou sice náročnější na údržbu, ale ten adrenalin ze střílení se nedá ničím nahradit.

zbraň
3. Elektrické zbraně

Známé jsou rovněž pod zkratkou AEG a patří skutečně ke špičkovým zbraním. Jsou nejkvalitnější ze všech a pro airsoft jsou snad i nejvhodnější. Některé samopaly se skutečně vizáží přibližují opravdovým zbraním. K některým modelům si lze pořídit kolimátor pro snadnější střelbu a případně další lišty pro instalaci ručního držadla, laseru nebo svítilen. Zkrátka si pořídit nejen plný zásobník, ale i plnou výbavu.

Pořídit si lze různé airsoftové zbraně, přesně na míru, podle toho, v jaké době se bude svádět boj. Samozřejmostí jsou 6 mm plastové kuličky a plyn či baterie s příslušenstvím, bez kterých by se boj těžko vyhrál. Každopádně fantazii se meze nekladou a výběru zbraní, bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz, také ne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru