Tohle je ale podívaná

Každý zajisté zná naši starou klasiku Jawu. V dnešní době se tyto staré modely renovují a přepisují na veteránská čísla. Nemluvě o tom, že se pořádají různé srazy a jejich majitelé se rozhodně mají čím pyšnit. Nicméně nejsme daleko od skutečnosti, kdy se tato éra slavných kývaček stala motivací motocyklu Jawa 300 CL. Tato mašinka splňuje emisní normu Euro 4 a co je obdivuhodné, tak disponuje brzdovým asistentem ABS na předním kole. Na první pohled je tváří skutečně jako veterán, ale nesmíme ji holku podcenit. Srdce tvoří moderní pohonná jednotka, která má rozvod DOHC a dokonce šestistupňovou převodovku. Je pravdou, že milovníci rychlé jízdy by si ji nevybrali, ale na druhou stranu maximální 125 km/h je rovněž příjemnou jízdou. Samozřejmě ideální je dodržovat předepsanou rychlost a tím si dokonale užít romanci na cestách.

stará Jawa

Tak tohle je jiný kalibr

V roce 2020 se představila další krasavice, která může někoho zmást svým vzhledem. Kdyby jí někdo totiž přilepil nálepku BMW, tak by si ji mohl kdekdo splést. Přitom se jedná o cestovní enduro RVM 500 by Jawa. Nicméně tato novinka nabízí především univerzálnost a komfort. Elegantní kapota v evropském stylu není jediné, co může upoutat pozornost. Na první pohled se totiž můžete zamilovat do jejích vyplétaných kol. Ale zpět pod její kapotu. Zde je uložený čtyřtaktní kapalinou chlazený dvouválec a opět nezklame ani převodovka se šesti stupni. Zaskočí trochu i samotný vzhled, jelikož by se každý přikláněl k tomu, že je to motor z Hondy. Nic takového, pouze vychází z koncepce motoru Honda CB 500.

cestovní enduro

Zajímavá cena

Vzhledem k tomu, že když si půjdeme koupit novou mašinu, tak zde necháme poměrně velkou částku svých investic, tak může překvapit to, že bez zadního a bočních kufrů si můžeme připravit něco málo přes 150 tisíc korun, což je velmi zajímavá nabídka. Možná díky tomu jsou již první dodané kusy do naší republiky beznadějně vyprodané a není ani možnost si vyzkoušet, jak se na této slečince dá posedět. Jedině co se v tuto chvíli dá, je si ji objednat a očekávat na jaro, které možná přinese váš kontejner s princeznou. V tuto chvíli jsou již totiž neskutečně velké objednávky, že se možná z krasavice budete těšit až v květnu. Nicméně kdo ví, zdali za stejnou cenu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru