Nová Škoda Octavia IV má prvotřídní design a jedinečné schopnosti

onlinechlap-cz-auto-poly-cz-nahledovy

Jen málokdo potřebuje představovat Škodu Octavia. Patří mezi ty nejpopulárnější vozy na našich silnicích. V současné době se objevuje čtvrtá generace, která dorostla k dokonalosti. To poznáme jednak na designu, ale také na netradičně bohaté výbavě. Octavia nově není pouze symbolem praktičnosti a velkého zavazadelníku, ale také reprezentativním vozem. To je dáno designem, ale také moderními technologiemi.

Stále lepší
Octavia se v průběhu let vyvíjela. Stále to byl ale především pracant. To se nyní mění. Vůz je ve své čtvrté generaci schopen oslovit také ty zákazníky, kteří chtějí od automobilu něco víc. Design nové Octavie je sice stále konzervativně jednoduchý, ale je svébytný a dospělý. Nová Škoda Octavia 2020 působí dynamicky a agresivně. Může za to jednak ostřejší výraz masky chladiče, ale také výrazně řešené boční linie. Nic ale designéři nepřehnali, a tak je vše zakončeno elegantní zadní linií. Octavia vypadá povedeně jak v klasické karosářské variantě liftback, tak jako kombi.

onlinechlap-cz-auto-poly-cz-01

Vůz nám také mezigeneračně narostl, což je již taková klasika u všech automobilů. Pokud jsme výše zmiňovali i praktickou stránku vozu, tak vězte, že větší rozměry znamenají také větší zavazadlový prostor. Ten je aktuálně schopen pojmout 640 l. To už je opravdu úctyhodné. Pokud se jedná o celkové rozměry Octavie, tak ty narostly o 19 mm v délce, varianta kombi je potom delší od 22 mm.

Technika a motory
Novou Octavii nejnovější generace si lze pořídit hned v několika výbavách, podle toho, kolik chcete za vůz utratit a co vše si chcete dopřát. Řadu moderních prvků najdeme nově v interiéru Octavie. Je to například Head-up display či hlasové ovládání.
Pro koncern Volkswagen je zvykem, že je tady vždy bohatá nabídka motorizací. Jsou to dobře známé zážehové agregáty TSI, které jsou v tomto případě přítomny o objemech 1.0, 1.5 a 2.0 litru. Samozřejmě jsou tady také vznětové jednotky, kdy je to u Octavie 2.0 TDI nabízená teď ve čtyřech různě výkonných variantách. Chystá se také mild-hybrid a plug-in hybrid.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru