Navštivte skrytá místa Londýna

Jak jistě víte, Londýn je hlavním městem Anglie a rozhodně byste jej měli alespoň jednou v životě navštívit, protože se jedná o opravdu krásné město. Rozhodně nemůžete nepoctít svou návštěvou nejznámější památky, mezi které řadíme například slavný Tower a Tower Bridge, Big Ben, domov královny, jímž není nic jiného než Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, Westminsterský palác nebo londýnské oko. Všechna tato místa dohromady skládají Londýn, takže nemůžete ani jedno z nich vynechat. Abyste mohli poskládat, ale celou skládačku prozradím vám pár míst, o kterých moc turisté nevědí a rozhodně stojí za to je vidět.Big Ben

  • St. Dunstan in the East – Jedná se o ruinu kostela, která se stala jednou ze skrytých pokladů Londýna. Kostel se nachází mezi Tower of London a London bridge, a je zajímaný hlavně tím, že přečkal velký londýnský požár roku 1666. Nyní je kostel krásnou oázou uprostřed tohoto velkoměsta, protože si jej vzala do parády příroda a nechala jej obrůst břečťanem, který celému místu dodává na tajemnost, a slouží jako veřejná zahrada vhodná k romantickému posezení a procházkám.
  • Policejní služebna – Určitě vás napadá, proč byste měli na svém výletu po Londýně navštěvovat policejní služebnu, když je to věc, které se právě na opak snažíme vyhnout. Nemusíte se ale bát, protože tato stanice není už dlouho v provozu. Co je na ní tedy tak zajímavého? Jedná se totiž o tu nejmenší služebnu v celém Londýně. Měl se do ní vejít jen jeden policista a najdete ji přímo na Trafalgarském náměstí.


Noční Londýn

  • Neasdenský chrám – Mnoho lidí ani neví o tom, že v Londýně se nachází vůbec největší hinduistický chrám nacházející se mimo území Indie. Vstoupit zde můžete i jako obyčejný turista s tou podmínkou, že musíte odevzdat dle místních zvyků boty i fotoaparáty a mobilní telefony.
  • King’s Cross St Pancras – Normálnímu člověku by se mohlo toto místo zdát jako obyčejná stanice londýnského metra, milovníci Harryho Pottera ale při zmínění tohoto názvu přesně ví, o čem je řeč. Právě z tohoto nádraží totiž Harry odjížděl do Bradavic. Na jeho počest zde najdete obchůdek se suvenýry a dárečky.
  • Nosy a uši – V ulicích Londýna konkrétně v části Soho můžete narazit celkem na 7 nosů. Pokud dle pověsti naleznete všechny, budete zahrnuti nehorázným bohatstvím. Na uši můžete narazit na Floral Street. Na tomto místě naleznete ale pouze 2. Na Sherlocka Holmese si zahrajete při hledání zbylých 3, které se mají nacházet v městském okolí.
  • Martinovo okno – Ještě na malou chvíli zavítáme zpět na Trafalgarské náměstí, kde spolehlivě narazíte na kostel svatého Martina, ve kterém se nachází opravdu netradiční okno, jež sice není historickou památkou, protože bylo vytvořeno roku 2008, to mu ale neubírá na zajímavosti. Uchvacující je hlavně jeho zkroucený tvar, který je inspirován vodou a stínem, které nám ukazují věci v jiném tvaru i celkové podobě.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru