Ojetina vs. nové auto: co je lepší?

Ve chvíli, kdy se rozhodnete pořídit vozidlo, musíte si položit celou řadu otázek. Vybírat musíte opravdu dobře, protože se jedná o poměrně velkou investici, která s vámi bude po mnoho let. Každé rozhodnutí má své pro a proti. V tomto článku se snažíme zodpovědět tu největší otázku, kterou si klade každý majitel každého motorového stroje. Tak se na to podíváme!
 
nové auto Mercedes

Ojetina

Chcete-li starší vůz, je to rozhodně sázka 50 na 50. Můžete koupit kousek, který nevydrží ani dva roky, ale také model, který vám bude sloužit celá léta. Ať už se rozhodnete pro tuzemský nebo zahraniční dovoz, vždy byste se měli zaměřit na několik základních faktorů. Ideální je, abyste s sebou měli při prohlídce někoho, kdo autům rozumí. Máte-li známého mechanika, vezměte ho s sebou.
 
Zvolte si základní parametry, které od vozu požadujete a držte se jich. O některé kousky je hezky postaráno. Pokud prošly autorizovaným servisem, bude jistě ve skvělém stavu a můžete se na něj spolehnout. Největšími problémy jsou stočené kilometry, falešná historie, špatný technický stav a celkový původ. Výhody i nevýhody zaručeně znáte sami. Mezi největší výhody ovšem patří:

  • mnohem lepší pořizovací cena,
  • mnohem větší výběr,
  • auto je v dobrém stavu (většinou jen pár let staré),
  • minimální ztráta hodnoty.

 ojetý automobil venkov

Zcela nové a jen vaše

Někteří lidé nesnesou pocit, že vůz dříve patřil někomu jinému. Tomu se vyhnete jedině tak, že si koupíte vozidlo rovnou z výroby. Čerstvá vůně, lesk a jedinečný pocit. Získat často můžete i pneumatiky zdarma a pochopitelně vybavení, které si vyberete podle svého. To jsou největší výhody. Nevýhody jsou jasné. Nové vozy jsou šíleně drahé, musíte čekat na jejich dodání (někdy i poměrně dlouho) a ihned po koupi začne klesat jeho hodnota. Skutečně se vyplatí pouze před koncem kvartálu, během akcí a v případě, že se jedná o novou generaci již existujícího modelu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru