Vyplňte volný čas bowlingem

Samozřejmě, až odezní doba zákazů a omezování sportovních aktivit v uzavřených prostorách. Ono, hrát bowling v roušce také není to pravé ořechové. Vyčkejte na příhodnou dobu, včas si zarezervujte minimálně dvě hodiny – to pokud vás bude hrát více. Jestliže jste začátečníci a bowling jste nikdy nehráli, nejdříve si to možná zajděte s partnerem či partnerkou zkusit sami. Bude vám nejspíše na seznámení s hrou postačovat pouhá hodina. Jestliže nemáte žádnou sportovní průpravu, druhý den ucítíte možná namožené rameno nebo stehenní sval. Ale ničeho se nebojte a jděte do toho. Možná, že vás tyto neplechy ani nepotkají. Běžně se u bowlingového stolku podávají i nápoje, takže žíznit nebudete.

smějící se bowlingová koule

Bowling se hraje v botách, které vám tam zapůjčí. Opět bez obav! Botky po každé hře VŽDY dezinfikují. To je základ. Takže z plísní a jakýchsi nemocí nemusíte mít žádné obavy. Profesionální hráči anebo ti, kteří hrají bowlingovou amatérskou ligu, ti mají boty své vlastní, ale vy si nejprve hru vyzkoušejte. Pokud jí propadnete a zjistíte, že vás hodně baví a začnete hrát pravidelně, možná že nebude od věci, abyste si botky také objednali a zakoupili. Ale zatím je ještě čas.

bowlingové boty

Před samotnou hrou se tedy přezujete do vydezinfikovaných bot, s obsluhou se domluvíte v jakém pořadí budete hrát, nahlásíte jí jména nebo přezdívky, ona hru spustí a můžete začít. Profíci mají různé vychytávky, jak kuželky sklátit. Někdo sleduje prostřední šipku – všimněte si, že na každé dráze, vpředu jsou šipky – sledují tu prostřední. Jiný sleduje přímo kuželky v dáli. Tím vším se možná netrapte. Pro vás důležité bude umět vzít kouli, kterou uchopíte palcem, ukazovákem a prsteníkem. Můžete házet z rozběhu anebo z místa. V žádném případě nesmíte šlápnout na hrací dráhu! Důležité je vypustit lehce kouli z ruky. Nemusíte do hodu dávat ani žádnou velkou razanci. Koule mají různou barvu a váhu, vyberte si tu, která vám vyhovuje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru