Zazimujeme sekačku

Než začne zima, tak se mnoho věcí musí uložit k zimnímu spánku a také je třeba zkontrolovat, zdali je všechno připraveno tak, aby zima nic nepoškodila. Rozhodně se vyplatí se zaměřit na zahradní techniku, kterou bychom neměli nikdo podcenit. Přirozeně je důležité ji důkladně očistit, ale to by se mělo dít ihned po skončení práce, kdy jí používáme. Prodlužujeme tak nejen životnost stroje, ale i jeho výkonnost. Zkrátka, když se budeme o techniku dobře starat, bude nám důkladně sloužit dlouhá léta. Pozor, to neznamená, že například sekačku zabalíme do těsné folie, aby k ní nemohl vzduch. Ona se sice nijak nezašpiní, ale na jaře můžeme být překvapeni, jak je to možné, že se zde objevil rez. Je to jednoduché, může dojít ke korozi celkem jednoduše, když se pod těsným obalem začne kondenzovat vlhkost.sekačka na trávu

  1. Vzduchový filtr

Můžeme se pustit do výměny vzduchového filtru u benzínové sekačky, který se má konec konců měnit jednou ročně. Pokud ovšem se pracuje ve velmi prašných podmínkách, tak bude lepší výměna klidně i dvakrát za rok. Při této pravidelné údržbě se můžeme spolehnout na to, že rozhodně bude nižší spotřeba paliva a snížené emise.

  1. Svíčky

Je důležité je zkontrolovat a pokud možno i vyměnit. Jednou za rok by si sekačka zasloužila nové svíčky. Pokud ovšem není potřeba, tak alespoň se na ně podívat a zhodnotit jejich stav. Pokud se na svíčce objeví špína a nejde odstranit, tak to stojí za pozornost a výměně neunikneme. Stejně tomu bude v případě popraskaného porcelánu, nebo když budou elektrody spálené.sekání trávy

  1. Palivo

Na zimu je třeba se zaměřit i na palivo, které se během zimy může změnit a přinést problémy. Pokud v sekačce zbylo palivo, tak je třeba přilít do nádrže stabilizátor paliva. Ten předejde poškození a tvorbě pryskyřičných usazenin, zároveň to ochrání nejen nádrž, ale i karburátor.

  1. Olej

Jedná se o další součást, která by se měla měnit každý rok. Přirozeně se mění i olejový filtr, pokud je součástí sekačky. Vybíráme podle typu motoru a doporučení od výrobce, jedině tak bude náš stroj dokonale vybaven na další sezónní práci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru