Zdravý životní styl a „suchej únor“

Komu záleží na svém zdraví, žije tak, aby mu bylo dobře, a to nejen po duševní stránce, ale také pečuje o fyzično. To znamená, že se pohybuje a procvičuje své svaly – chodí do posiloven, na skupinová nebo individuální cvičení anebo se ani nemusí nechat zavírat. A vychází na procházky do přírody anebo ti pokročilejší rovnou vyběhnou.

ženy na oslavě narozenin

Pohyb, přiměřená strava od každého něco, absence kouření. A nyní se dostáváme k jádru pudla, to znamená: N e p í t   v nadměrném množství alkoholické nápoje. Někdo možná namítne, že už téměř žádná oslava ani narozeniny se neobejdou bez přípitku a i během veselí se podává obvykle alkohol a nikdo se tomu nediví. Alkohol totiž přináší člověku pocit úlevy, přestává si dělat starosti s prací, s láskou. Ti stydliví najednou dostávají kuráž. Smutní se veselí. Anebo i naopak.
Ale je jen na nás samých, jestli si alkohol necháme vnutit. Vždycky můžeme říct NE. Říkáte si opět – ale proč bychom to dělali, na občasném pití není nic škodlivého! Připusťme, že příležitostným pitím, obzvláště, pokud se jedná o jedno či dvě piva denně či sklenku kvalitního suchého vína opravdu velkou škodu našemu zdraví nenaděláte. Jenže – zůstane u jednoho pivka nebo u jedné či dvou sklenek? A neříznete to panákem „na zdraví“?! Pak o blahodárném účinku lihoviny můžeme licitovat. Ale každý svého štěstí strůjcem, říká se.

zápisník připomíná měsíc únor

Takže, pokud chcete být tím, který sám sobě velí a tvrdíte, že s pitím nemáte problémy, jděte do akce „Suchej únor“, kde si vyzkoušíte, jak to máte se závislostí na alkoholu či zda bez jeho konzumace vydržíte celý měsíc. Možná sami sebe překvapíte tím, když zjistíte, že je pro vás velmi těžké nepožít ani kapku anebo naopak vám střízlivost tak „zachutná“, že budete pokračovat i do dalších měsíců. Váš mozek, organismus a zvláště játra vám poděkují za tuto očistu. Děláte to jen pro sebe a pro své zdraví. Uvažujte o tom, únor se blíží mílovými kroky a už už ťuká na dveře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru