Po porodu do formy

Máte za sebou porod už před několika měsíci, ale váha pořád ne, a ne se pohnout směrem dolů? Vyhýbáte se vašeho odrazu v zrcadle, co to je jde a nejste příliš spokojené s vaší momentální postavou. Nezoufejte a nepropadejte panice. Po porodu se zkrátka někdo dostane na původní váhu okamžitě nebo pár týdnů či měsíců, někomu to zase trvá déle. Vyzkoušejte rady, jak se dostat po porodu zase rychle do formy a podpořte tak rychlejší hubnutí a zpevnění postavy.

chůze

Svižná chůze
Nemusíte hned zkoušet uběhnout maraton, vystačíte si i s obyčejnou chůzí, alespoň v začátcích. Svižnější chůzi můžete zařadit už v prvních dnech po porodu, zkrátka podle toho, jak se budete cítit. Můžete tak spojit příjemné s užitečným. Vezmete miminko do kočárku, aby se pěkně prospalo na čerstvém vzduchu a vy se dáte do pohybu. Stačí jen pár kilometrů, vzdálenost můžete postupně prodlužovat. Pokud zařadíte svižnější chůzi každý den, uvidíte, že se velice rychle dostaví výsledky.
Pestrá strava je základ
Základním krokem k tomu, jak se po porodu opět dopracovat k postavě, se kterou budete moci být spokojená, je také pestrá strava. Ta by měla být bohatá na vitamíny, minerály, bílkoviny a další důležité živiny. Zdravá strava by měla být samozřejmostí i pokud vaše miminko kojíte. Nezapomínejte i na pravidelný pitný režim. Vhodná je čistá neperlivá voda.

spánek

Kojení jako vhodný spalovač
I samotné kojení vám shazování přebytečných kilogramů může urychlit. Kojením totiž můžete spálit až 600 kcal za den. Tělo se takto přirozeným způsobem pomalu ale jistě navrátí na svoji původní hmotnost.
Dostatek spánku
Spánek může být obzvláště v prvních týden nebo pokud vaše miminko něco trápí, poměrně sci-fi. Neváhejte proto využít každé chvilky, kdy vaše děťátko spí a prospěte se i vy. Protože právě i spánek pomáhá k regulaci tělesné hmotnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru