U outdoorového vybavení vsaďte na jistotu

Výhody outdoorového oblečení poznáte především v náročných povětrnostních podmínkách. Zatímco s běžnou bundou si poradí vítr i déšť, kvalitní outdoorové bundy neprofouknou a nepromoknou.

 • Je ale nutné investovat skutečně jen do špičkové kvality.
 • Napodobeniny, které můžeme najít na některých tržištích, bychom mohli vzít tak maximálně na procházku po sídlišti.

outdoorová bunda

Do náročného terénu bude základem outdoorová bunda a také kvalitní outdoorové kalhoty. Vybírat budeme pochopitelně podle střihu a kvality materiálu.

 • Střih můžete zhodnotit hned na první pohled.
 • Buď se nám prostě oblečení líbí, anebo ne.
  • Jestliže nakupujeme v kamenném obchodě (nebo kvalitním zásilkovém, kde je možné zboží vyměnit), pak ho pochopitelně vyzkoušíme.
  • A hned víme, jestli budeme po této stránce s outdoorovými kalhotami a outdoorovou bundou spokojeni.

Jak poznáte kvalitní materiál

Problém může nastat při výběru materiálu. Ne každý se v nich vyzná natolik, že okamžitě po prvním kontaktu rozezná kvalitu od nekvalitní látky. V tomto případě to chce vsadit na jistotu.

 • Tu přináší švédská firma Fjällräven, která uvedla na trh textilní materiál dokonalých vlastností, který je ve světě outdoorového oblečení známý jako G-1000.

Vzhledem k tomu, že oblečení vyrobené z tohoto materiálu ustálo i náročné severské klimatické podmínky, nemusíte se obávat obléknout tuto outdoorovou bundu nebo outdoorové kalhoty například na horskou túru nebo do jiných náročných podmínek. Oblečení i další outdoorové potřeby jsou navíc velice lehké, a proto zbytečně váš batoh nebo tělesnou schránku nezatíží.

turistika

Při dobrém zacházení vydrží roky

Textilní materiály, které jsou určené do náročného prostředí, mívají většinou jednu velkou nevýhodu. Díky náročnější údržbě podléhají rychleji zkáze. V tomto případě se tohoto nežádoucího efektu rozhodně nemusíte obávat.

 • Údržba je velice jednoduchá a spočívá v běžném praní na nízkou teplotu.
 • Prodloužit trvanlivost své outdoorové bundy nebo outdoorových kalhot můžete také pochopitelně i vhodným skladováním.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru