O starých Nokiích se vždy říkalo, že jejich baterie vydrží snad všechno a díky pár jednoduchým trikům jejich kapacitu a funkčnost obnovíte. Tím se rozhodně současné telefony pyšnit nemohou. Typické je, že při životě nyní vydrží maximálně dva dny, a to jen za předpokladu, že mobil moc nepoužíváte. Poté je hned musíte zapojit do sítě. Tuto oblast navíc doprovází řada mýtů, které dnešním bateriím spíše uškodí. Podívejme se na ně.
Na 100 % a potom na nulu
Tenhle tip jste v posledních 10 letech určitě od někoho slyšeli, jakmile jste si začali stěžovat na výdrž svého telefonu. Problém je v tom, že to platilo u niklových akumulátorů, které se používaly v minulosti. V současnosti se ve všech smartphonech nachází lithiové články, u kterých se doporučuje zcela opačný postup. To znamená, že by se neměly dostat přes 90 procent a na druhou stranu byste je neměli trápit až pod 20 procent. Dekádu starým tipům proto rozhodně nevěřte. Nemá to cenu.
Stejný postup se doporučuje také u nového produktu
Ani v tomto případě už to neplatí. I tento mýtus přetrval z dob niklových článků, které se dříve používaly. Tento postup se vždy prováděl z jednoduchého důvodu. Nakopla se tím paměť mobilu, který poté mohl pracovat na sto procent, a nemuseli jste se nad ním rozčilovat. Ani to již ale dnes neplatí. Nicméně plným nabitím po prvním zapnutí rozhodně nic nezkazíte.
Během napájení nesmíte přístroj používat
Tento tip sice pochází již ze současnosti, ale jedná se o naprostý mýtus. Hodně lidí si myslí, že musí před zapojením do sítě všechny aplikace zavřít, aby vše proběhlo v pořádku. Tato rada je jistě užitečná v případě, že používáte hry náročné na výkon. Při běžném použití se ale může stát jen jedna věc, a to je vyšší zahřátí přístroje. Nebojte se, neexploduje vám v ruce, ani ho nijak neponičíte.