Japonská kuchyně: 7 důvodů, proč je tak zdravá

Japonská kuchyně je dlouhodobě v centru zájmu. Nejde o módní záležitost. Japonská kuchyně je nejen zdravá, ale i velmi originální a rafinovaná.

 1. Malé porce

Japonská kuchyně se skládá z mnoha malých porcí. Jídlo zahrnuje řadu různých pokrmů, ale v omezeném množství. Trochu rýže, trochu masa, trochu zeleniny. Celé jídlo je vyvážené z hlediska kvality a množství. Je tedy nutričně kompletní.

tradiční japonské sushi

2. Lehké vaření

Jí se hodně dušená strava, grilované nebo dokonce syrové potraviny.
Oblíbené je také smažené jídlo, ale často v lehčích a zdravějších formách.

3. Ryba je králem stravy                                                                                                                         V Japonsku jsou ryby velmi oblíbené. V Tokiu je rybí trh dokonce turistickou atrakcí. Velkoobchodní trh s rybami Tsukiji je doporučenou zastávkou pro jakýkoli itinerář. Zejména aukce tuňáků nebo charakteristické vyjednávání, které zahrnuje restauratéry a obchodníky, kteří se snaží prodat a koupit největšího tuňáka za nejlepší cenu.
Ryby jsou bohaté na „dobré“ tuky pro tělo, jsou užitečné pro zvýšení dobrého cholesterolu a podporu oběhového systému.

4. Velká spotřeba řas a jiných rostlinných potravin

Japonská denní strava zahrnuje hodně mořských řas a zeleniny. Proto je pro Japonce snadné doplňovat vitamíny a minerály.

pečená ryba

5. Ne rafinovaným cukrům

V Japonsku se rafinované cukry běžně nepoužívají, dnes jsou považovány za zdraví škodlivé, a dokonce se považují za možné rizikové faktory pro rakovinu.

6. Fermentované potraviny

V zemi vycházejícího slunce se konzumuje mnoho fermentovaných potravin, například miso, které pochází z fermentace sóji a švestek nebo umeboshii, což je typické japonské solené ovoce.
Zdá se, že fermentované potraviny mají pozitivní vliv na imunitní systém a zdraví střev.

7. Zelený čaj

A konečně, zelený čaj je v Japonsku nutností.
Pije se kdykoli během dne, sám a jako doprovod k jídlu. Zelený čaj má mnoho prospěšných vlastností pro zdraví. Je velmi bohatý na antioxidanty a vitamin C.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru