Kam zmizela radost a úcta …

Ke zdravému životnímu stylu patří hlavně pozitivní myšlení. Říkejte si, co chcete – že to má být úžasná postava, skvělý make-up anebo šik oblečení z nejmódnějších salonů. Co je to platné, když z in kostýmku vystrkuje zakaboněný obličej krásná dáma, protože zjistila, že její make-up doznal úhony. I ta nejkrásnější žena či úchvatný muž – pokud nejsou optimisticky naladěni, a ženou se jen za výdobytky doby, aby byli právě co nej a nedokážou mít radost ze života, protože jim stále něco uniká, nejsou pro své okolí zajímaví. Protože jim chybí srdce. Nestačí „jen“ mít všechno podle poslední módy, dohlížet na to, abych kostýmu dodala šperky, které mu náleží, přemítala celé dny, co si vezmu na sebe, abych neustále „ladila“ a žila světem módy.

srdce na dlani

Pokud je někdo takto nastaven, ale dokáže mít sám ze sebe radost a prominout si sem tam nějaký módní „ústřel“, pak ano. Každý bychom měli žít a jednat tak, aby to vyhovovalo především nám, nemá smysl se neustále podřizovat druhým, ale přes to všechno je třeba mít k přátelům, známým ba i cizím lidem krapet úcty. Úcta je to, co se ze soukromí lidí vytrácí a nahrazuje ji shon a hlad po věcech a hmotných statcích. A mnohdy zbytečných až přebytečných.

mějme respekt vůči ostatním lidem

Projevte úctu své mamince, svému partnerovi, buďte uctiví k těm, se kterými se denně potkáváte, třeba k prodavačkám. Jsou to lidé se stejnými problémy jako máte vy a jsou vystaveny ohromnému tlaku zákazníků, kteří jsou v poslední době naštvaní, cítí se omezováni vládními nařízeními a na kom si vylejí zlost? Doma by jim to neprošlo, tak si pustí pusu na špacír na prodavačku za pultem a mnohdy neprávem. Proč? Jestliže máte nějaký problém, vypořádejte se s ním sami a nevylévejte si zlost na těch, kteří se nemohou bránit, a naopak jsou tu pro vás a vaše potřeby. A takových lidí, se kterými se denně setkáváme, je spousta. Usmějte se na řidiče tramvaje, na novou kolegyni v zaměstnání a hned bude svět hezčí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru