Pevné pouto s matkou nemá každá dcera

Každá budoucí maminka si přeje mít jednou dceru, která by byla nádherná jako princezna a mohla si ji parádit a oblékat ji do roztomilých šatů. Taktéž je však jejím přáním i to, aby s ní měla dobrý vztah a byla její nejlepší kamarádkou. Realita se ovšem v mnoha ohledech liší, protože ani mateřská láska a trpělivost s dospívající dcerou vždy nezaručí, že je pouto matky a dcery vzájemně velmi silné.matka a dcera

Lze si k sobě najít cestu

Zpravidla se matky snaží vyjít svým dětem (bez rozdílu na pohlaví) vstříc ve všech věcech, které se jich týkají. Někdy to ale nestačí a i díky náročné pubertě se nedostanou přes řadu konfliktů a rozdílných názorů. Jestli jste v roli matky, která prahne po tom, navázat pouto s vlastní dcerou tak, abyste se sblížily a ne pouze vzdalovaly, věřte, že to jde! Rovněž tak i v opačném případě, kdy nevíte, jak zlepšit komunikaci s vaší mámou na úroveň, kdy k sobě budete mít blízko a respektovat to, že jste každá jiná.
Na dobré cestě budete, pokud jí dáte najevo, že si s ní chcete promluvit.

  • Projevit váš pohled na to, co vás trápí a vadí vám, je prvním krokem, jak se dostat přes hranici pomyslné zdi, kterou jste před ní postavila, aby se k vám nedostala.

Bez konfliktů a s porozuměním

Komplikované vztahy se najdou zpravidla v každé rodině. Obzvláště s rodiči, kteří mají potřebu své ratolesti ochraňovat a vědět o všem, co se v jejich životě děje. Ženy jsou ovšem citlivé bytosti, kterých city jsou velmi křehké a taktéž reagují na různé vypjaté situace přehnaně a více intenzivně. Znamená to, že byste si vztah s vaší dcerou (nebo matkou) neměly ještě více vyhrotit do situace, kdy mezi sebou přestanete mluvit.matka s dcerou
Dobrá komunikace spočívá v tom – zachovat si chladnou hlavu, snažit se porozumět problému, který se před vás postaví z pozice toho druhého a respektovat nejen povahovou stránku druhé osoby, ale i umět si přiznat chybu, které se čas od času dopustí všichni.Upevnit vztahy mezi vámi tedy nebude běh na krátkou trať, ale dlouhý maraton, který se vám ovšem s dávkou tolerance a lásky povede doběhnout do úspěšného závěru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru