Proč by se měly ženy vdávat a muži ženit

Co dříve bývalo „normální“ se dnes již normálním nejeví. Manželství. Dnešní mladí lidé se už nehrnou bezhlavě do společného života a nechtějí stát každý den bok po boku své milované partnerky. Jak si jinak vysvětlit, že odmítají vstoupit do života manželského? Velmi častým a oblíbeným rčením, které dnešní mladí používají již téměř bez rozmyslu je: My na TO nepotřebujeme žádný papíry.
Sňatek jim přijde zbytečný, zastaralý, staromódní. Možná to bývají i děti rozvedených rodičů a nemají žádný vzor, který by mohly napodobovat a zůstávají ve vztahu sice spolu, ale přesto singl.

líbající se dívka a chlapec

Již jen slůvkem TO nevědomky zdůrazňují, že svátost manželství jim nic neříká, ani ho nedovedou pojmenovat. Nepotřebují žádný papír … Jestlipak mládeži vůbec docvakne, že život je někdy boj a dovede nás nemile překvapit. Aniž bychom chtěli být nositeli pesimistických zpráv, každý den se stane nějaká nehoda – porazí někoho auto, může být spolujezdcem či řidičem, kterému na chviličku odpoutalo pozornost zvonění mobilu a neštěstí je nasnadě. Havárie, smrt.
Domů, k partnerce s dítětem, či dětmi již zamíří jen smutná zpráva, že otec dětí nežije. A novodobá vdova je rázem bez příjmu. Na žádný vdovecký důchod nedosáhne, protože s bývalým přítelem na „TO“ nemuseli mít přece žádný papír.

muž a žena uzavřeli manželství

Dětem sice po nějakém čase bude přiznán sirotčí důchod, protože otce měly, ale o jejich matku se nemá rázem kdo postarat. Jestliže je maminka ještě ke všemu na rodičovské dovolené a pobírá od úřadu práce rodičovský příspěvek, je nasnadě, že částka k obživě všech společně žijících osob nebude již postačovat. Rodičovský příspěvek bývá skutečně částka braná jen jako příspěvek, rodiny by z něho nevyžily. Kdežto, pokud by takto smutně odešel manžel, vdova je zajištěná vdovským důchodem po celou dobu, do kdy děti budou nezaopatřené, tzn. i po dobu jejich studia v dospělosti. Uvědomujete si toto, budoucí a jsoucí tatínkové?
Postarejte se o vaše blízké včas a proberte společně možnost zajištění rodiny i v nepříznivém stavu, který samozřejmě nemusí, ale může přijít. Není třeba nic přivolávat, jen je dobré popřemýšlet o své zodpovědnosti vůči své rodině, svým dětem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru