Akné i v dospělosti? Nic výjimečného! Jak se ho zbavit?

Mysleli jste si, že akné je problém pouze dospívajících dětí? Tak to jste se spletli! Nevzhledné pupínky se sice velmi často objevují na tvářích adolescentů, ale možná je právě váš obličej plný beďarů jasným důkazem toho, že se tento kosmetický problém nemusí nutně týkat jen adolescentů.

Co je vlastně akné? V podstatě se jedná o zánět kůže, díky kterému se na tváři (nebo třeba na zádech) tvoří drobné i větší pupínky. Dojde-li k nadměrné produkci mazových žláz, kůže se zanítí a vytvoří se pupínek plný mazu. Na pohled nic příjemného, na tom se určitě shodneme. O to horší je to v případě, kdy vás akné potrápí i daleko za pubertou…

Dá se ho zbavit? Jasně!

Patříte mezi tu skupinu dospělých lidí, jež akné trápí i napříč skutečnosti, že už dávno nejste v onom kritickém věku dospívání? V tom případě je náš dnešní článek určený právě vám! Určitě totiž chcete vědět, jak se tohoto nepříjemného problému zbavit a odstranit tak ze své tváře ony pupínky, jež vám snižují sebevědomí.

Dobrou zprávou je, že se akné můžete zbavit a to i jinými způsoby, nežli pouze laserovou operací, jak je často doporučováno. My pro vás máme několik tipů, jak s akné zatočit a konečně se tak zbavit nechtěných beďarů.

Tip číslo jedna: dezinfekce s citronem

Máte doma citron? Výborně! Jeho pomoc totiž můžete využít k tomu, abyste zatočili s pupínky, jež drze hyzdí váš obličej. Jak na to? Vezměte citron a vymačkejte z něho šťávu.

Tu poté naneste na vatový tamponek a přiložte jej na pupínek. V citronové šťávě je známá kyselina citronová, jež má dezinfekční účinky – a to je přesně to, co v tuhle chvíli potřebujete.

Tip číslo dva: pomoc od zubní pasty

Možná už jste slyšeli o tom, že zubní pasta napomáhá při boji proti oparu. Co ale možná nevíte, je skutečnost, že zubní pasta může být nápomocná i tehdy, když se chcete zbavit pupínků.

Jak postupovat v tomto případě? Jednoduše! Na postižená místa, která hyzdí akné, naneste vrstvu zubní pasty – doporučujeme nanést pastu před spaním a nechat působit přes noc. V zubní pastě se nachází látky, které mají léčivé účinky.

Tip číslo tři: kouzlo bylinek

Naše babičky sázely na bylinky a dobře dělaly – bylinky jsou nápomocné při celé řadě neduhů a světe, div se, pomáhají i s akné. Jestliže to chcete zkusit tímto způsobem, vezměte hrnec, dejte do něho mátu nebo heřmánek a bylinky zalijte vroucí vodou.

Nechte chvíli vylouhovat a poté se nad hrnec předkloňte, dejte si přes hlavu ručník a nechte páru působit na obličej. Vydržte tak alespoň 30 minut, během kterých dojde k otevření pórů a jejich léčbě za pomoci bylinek. Výsledek této procedury se sice nedostaví okamžitě, ale při pravidelné aplikaci se s velkou pravděpodobností akné zbavíte.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru