Chcete si nechat narůst vousy? Naučte se o ně pečovat!

Láká vás dokonale oholená tvář hladká jako dětská prdelka, ale moc dobře víte, že se ženy na ulici raději otočí za mužem s upraveným plnovousem? Tohle zjištění vás možná vede k rozhodnutí, že si vousy necháte narůst a doufáte, že se tak snáze stanete středobodem zájmu sličných žen a dívek.

Což o to, mužů s vousy v dnešní době stále přibývá a nejedna žena by nám jistě dala za pravdu, že je na ně opravdu pěkný pohled. Jenže pokud si chcete vousy opravdu nechat narůst, musíte se o ně správně starat a pečovat o jejich tvar. Neupravený plnovous totiž nikoho nezaujme, ba spíše naopak – v ženách vyvolá dojem, že o sebe nepečujete a na svůj vzhled kašlete.

Víte, jak se starat o plnovous? Máme pár rad!

Pokud si chcete nechat narůst vousy, pak byste měli vědět, že je v tomto případě důležitá nejen jejich délka, ale samozřejmě i tvar. Jestliže chcete díky vousům vypadat sexy, přitažlivě a atraktivně, měli byste se naučit o ně správně pečovat. V dnešním článku vám dáme několik užitečných a praktických rad, s jejichž pomocí to určitě zvládnete.

Nejdříve si nechte vousy narůst

Pokud začínáte od ničeho (tím máme na mysli hladce oholenou tvář), pak si vousy budete muset nejdříve nechat narůst. Každému muži rostou vousy jinak rychle, jeden se už za týden těší slušnému strništi, další si musí počkat třeba čtrnáct dní.

Růst plnovousu zkrátka není věc, která by se stala přes noc a žádá si svůj čas. Už během růstu ale musíte mít jasno, jaký styl vás láká – tedy jaký tvar si chcete nechat narůst. Už během růstu vousů je totiž můžete zastřihovat podle toho, jakého výsledného tvaru budete chtít ve finále dosáhnout.

Pravidelně zastřihujte a upravujte

Dočkali jste se a vousy vám konečně pořádně narostly? Hurá! Teď je ale na řadě ta horší část – jejich upravování, aby vypadaly dobře. I když vás to možná začne za pár týdnů štvát a budete se do toho muset nutit, je potřeba, abyste vousy pravidelně zastřihovali a upravovali. Pokud chcete vypadat dobře, musíte si na tuto činnost vyhradit trochu volného času.

Najděte vyhovující způsob

Tato rada tak trochu souvisí s tou předchozí a týká se nalezení vhodného způsobu úpravy vousů. Zatímco někteří muži dávají přednost klasice v podobě pěny a holicího strojku na mokré holení, jiní raději sáhnou po strojku elektrickém.

Záleží jen na vás, pro kterou variantu se rozhodnete a která z nich vám bude nejvíce vyhovovat. Jednou z možností je i použití břitvy, se kterou dosáhnete dokonalé úpravy, ale práce s ní si vyžaduje jistý cvik.

Pokud byste si s úpravou vousů zpočátku nevěděli rady, můžete navštívit barber shop, kde vám zkušení profesionálové jistě ochotně poradí a doporučí tu správnou cestu.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru